System Sterowania

System sterowania pompą ciepła

     Na przestrzeni kilkunastu lat prowadziliśmy dialog z naszymi klientami pod kątem prostej obsługi oraz funkcjonalności naszych urządzeń. Dzięki temu zdobyliśmy ogromne doświadczenie w tym zakresie. Udało nam się stworzyć przyjazny i prosty w obsłudze system sterowania. Obsługa jest bardzo intuicyjna, zrozumiała, a urządzenie wykonuje w sposób inteligentny polecenia klienta. Całość została zaprojektowana tak, aby nie dało się go “zepsuć”. Nad poprawnością pracy pompy ciepła czuwa kilkanaście czujników ciśnienia oraz temperatury. Nasz klient z pewnością nie musi się obawiać trudności związanych z zawiłością obsługi urządzenia.

Panel dotykowy lcd

    Standardowo nasze urządzenia są wyposażone w dotykowy panel sterowania, znajdujący się na froncie pompy ciepła. Na życzenie klienta panel może być usytuowany w budynku np. w holu. Jeśli panel podłączymy do domowej sieci Ethernet, uzyskamy zdalny dostęp z poziomu telefonu, tabletu, laptopa lub komputera będącego również w tej samej sieci. Znając IP sieci domowej można również zarządzać urządzeniem z każdego miejsca na świecie za pomocą sieci Internet.

Oprogramowanie

    W chwili obecnej sterowanie urządzeniami w budynku bardzo często odbywa się poprzez scentralizowany jeden system np. OpenHAB stworzony i udostępniany za darmo odbiorcom indywidualnym. Udostępniamy szereg zmiennych w protokole Modbus serwer, dzięki którym można nasze urządzenia dołączyć do innych i obsługiwać z poziomu tych programów. Pomagamy tworzyć własne menu lub udostępniamy standardowe przykłady dla indywidualnych potrzeb odbiorców. Dzięki temu oprogramowaniu sterowanie staje się jeszcze bardziej przyjazne, zrozumiałe, a dzięki “chmurze” dostępne z każdego miejsca na ziemi.

Zdalny serwis

    Wpięcie pompy ciepła do sieci Internet, nie tylko ułatwia obsługę, ale również umożliwia zdalny nadzór nad urządzeniem autoryzowanego serwisu. Dzięki temu można uzyskać natychmiastową pomoc serwisową lub poradę on-line.

Zdalny dostęp telefon/tablet/komputer/laptop

Panel dotykowy oraz zdalny dostęp telefon/tablet/komputer/laptop