Ostanie lata w Polsce są przełomem we wprowadzaniu najnowszych technologii w budownictwie. Ogrzewanie niewątpliwie należy do najważniejszych systemów w domu a dużą popularnością zaczęła cieszyć się w naszym kraju pompa ciepła.

Dużo inwestorów stawia na pompy ciepła, ze względu na bardzo niskie koszty użytkowania oraz bezobsługowe działanie.

Można znaleźć bardzo wiele artykułów dotyczących działania i rodzajów pomp ciepła, jednak niewiele z nich mówi o konserwacji urządzenia.

Czynności związane z konserwacją pompy w dużym stopniu uzależnione są od jej rodzaju.

Systemy grzewcze wykorzystujące pompę, składają się ze źródła górnego i dolnego. Pompy typu woda-woda, wymagają dość częstych serwisów, ze względu na zanieczyszczenia układu spowodowane brudną wodą. Osadzający się kamień może powodować problemy chociażby ze studnią zrzutową.

Najczęściej instalowanym rodzajem pompy ciepła jest typ powietrze-woda. Jest to jedna z tańszych pomp, niewymagająca częstych konserwacji.

W systemie powietrznej pompy ciepła niezbędny jest filtr, a serwis tego typu pompy polega na sprawdzeniu jakości tego filtra.

Na rynku dostępne są pompy gruntowe. Ten rodzaj pomp jest najczęściej polecany, ze względu na charakter działania. Woda gruntowa utrzymuje temperaturę około 10 stopni, niezależnie od pory roku, dlatego zapewnione jest bezpieczeństwo, że ciepło dostarczane do budynku będzie wystarczające.

Poprawne działanie urządzenia wymaga specjalnego płynu, który nie zamarza. Serwis pomp gruntowych głównie polega na sprawdzeniu stężenia płynu.

Gruntowe pompy ciepła to nowoczesne i komfortowe rozwiązanie, cieszące się coraz większą popularnością, ponieważ generują najlepsze, spośród wszystkich rodzajów pomp, parametry cieplne.

Montowane przez naszą firmę gruntowe pompy ciepła pozwalają na znaczne oszczędności i ekologię.

Pompy ciepła są urządzeniami, które nie wymagają dużo uwagi. Serwis jest znacznie rzadziej wykonywany niż w przypadku zwykłych kotłów i polega na przeglądzie poprawności przepływu obu stron układu.