Dlaczego wentylacja grawitacyjna jest tak ważna

Dobrej jakości powietrze oraz odpowiednia wilgotność nie byłyby możliwe bez odpowiedniej wentylacji. Dzięki stałej wymianie powietrza usuwane są zanieczyszczenia w powietrzu co pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców oraz na funkcjonowanie budynku. Odpowiednia wentylacja ma również ogromny wpływ na Ilość energii zużytej na ogrzewanie.

Mieszkańcy, którzy długi czas przebywają w źle wentylowanych pomieszczeniach są narażeni na ból głowy, zmęczenie czy brak koncentracji to jednak jedynie niektóre z możliwych objawów. Przebywając stale w takim Pomieszczeni można dostać alergii, zachorować na astmę czy podrażnić drogi oddechowego co jest bardzo groźne dla zdrowia każdego człowieka.

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że wszystkie materiały budowlane parują i wydzielają szkodliwe toksyny dla organizmu. Również większość sprzętów użytku domowego, jak pralka powodują wzrost wilgoci.

W dzisiejszych czasach nowoczesne budownictwo wykorzystuje najnowsze materiały budowlane powodując, ze budynki są bardzo szczelne. Wpływa to z pewnością na energooszczędność budynku i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Do tego zastosowanie najnowszej technologii w oknach Oraz drzwiach powoduję, ze w budynkach praktycznie nie ma wentylacji, co znacznie pogarsza jakość powietrza i negatywnie wpływa na samopoczucie. Dlatego wentylacja grawitacyjna jest tak waz należy o niej pamiętać.