Powietrze jest czynnikiem, bez którego człowiek nie jest w stanie przeżyć, dlatego warto zastanowić się nad jakością powietrza w naszych domach.

Wentylacja jest odpowiedzialna za wymianę powietrza w domu. Ze względu na to, ze dostarcza do pomieszczeń czyste powietrze pozbywa się brudnego, zużytego powietrza na zewnątrz, ma ogromne znaczenia dla zdrowia człowieka.

Źle wentylowane pomieszczenia mogą doprowadzić do tego, że kondycja zdrowotna mieszkańców  w znacznie się pogorszy. Pierwszymi symptomami odczuwanymi przez ludzi, mówiącymi o nieprawidłowym systemie wentylacyjnym są bóle i zawroty głowy. Zanieczyszczone powietrze wdychane przez długi czas, prowadzi do podrażnień gardła. W konsekwencji możliwe są częste napady kaszlu.

Niewystarczająca wentylacja wiąże się z rozprzestrzenianiem wielu bakterii oraz grzybów. Kontakt z takim środowiskiem grozi licznymi uczuleniami, a nawet alergią.

Częste zmęczenie i pojawienie się zmian skórnych to objawy, które powinny dać nam wiele do myślenia.

Obecnie, okna oraz drzwi charakteryzują się niezwykle dużą szczelnością, dlatego wentylacja tradycyjna nie jest wystarczająca.

Zważając na własne zdrowie, a także na stan techniczny budynku warto zainwestować w wentylację, która w pełni sprawdzi się w budynku.

 Najnowszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest rekuperacja.

Wentylacja mechaniczna pozwala na wprowadzanie do budynku oczyszczanego powietrza. Nawet jeżeli ilość zanieczyszczeń w powietrzu na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia, to wszystkie zabrudzenia zostaną zatrzymane przez wysokiej jakości filtr, gwarantując, że powietrze w domu będzie czyste.

Rekuperatory naszej firmy , pozwolą na wysokiej jakości powietrze w domu, nie zagrażające zdrowiu mieszkańców!