pompa ciepła

Nie wszędzie jest możliwość zamontowania każdej pompy ciepła, dlatego wybór pompy ciepła jest uzależniony od systemu grzewczego.

Chcąc wykorzystać pompę, dostępne są trzy rozwiązania systemowe:

  •        system monowalentny

W systemie monowalentnym pompa ciepła jest jedynym źródłem ogrzewania budynku.

  •       system biwalentny alternatywny

System biwalentny alternatywny korzysta z działania dwóch urządzeń grzewczych. W tym systemie pompa pracuje tylko do momentu osiągnięcia pewnej, ustalonej temperatury, później włącza się drugie urządzenie grzewcze.

  •         system biwalentny równoległy

Podobnie jak w przypadku systemu alternatywnego, system równoległy opiera się na pracy dwóch urządzeń. Cechą odróżniającą te systemy jest procedura pracy. W systemie równoległym drugie urządzenie grzewcze włącza się dopiero, gdy zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura i pracuje równolegle z pompą ciepła .

W zależności, czy pompa ciepła ma mieć zastosowanie, jako jedyne urządzenie grzewcze, czy ma współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi, jej parametry powinny być inne.

Decydując się na pompę ciepłą warto skorzystać z porad doświadczonych specjalistów, którzy w profesjonalny sposób dobiorą parametry, uwzględniając takie czynniki jak: ocieplenie budynku, liczba okien oraz drzwi, sposób wentylacji itp.

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła firmy VARMA?

Znaczne obniżenie kosztów ogrzewania jest jednym z najważniejszych argumentów, jednak nie jedynym. Komfort użytkowania w postaci niezwykle cichych urządzeń oraz ich bezobsługowa praca przyciąga wielu fanów. Decydując się na pompę ciepła firmy VARMA, nie ma konieczności przeznaczania powierzchni domu na kotłownię a urządzeniami wyposażonymi w najnowszą technologię, można sterować nawet przez Internet.